Eposta [email protected]

Telefon: 0530 333 34 02

Emlak Ofisleri Nasıl Müşteri Bulur?

Emlakçılar veya gayrimenkul danışmanları sürekli olarak müşteri odaklı çalışmaktadır. Bu nedenle sürekli olan müşteri kitlesine ihtiyaç bulunmaktadır. Emlakçılıkta müşteri memnuniyeti geniş bir müşteri kitlesi ve gelir artışı ile doğru orantılıdır. 

 Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak danışmanları işleri doğrultusunda hedef olarak potansiyel müşteri kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir. Bu nedenle müşteri memnuniyeti doğrultusunda yol almaktadırlar. Bu sebeple emlak danışmanı uyguladığı müşteri yönetimi ile müşterilerin beklenti ya da isteklerini sağlıklı iletişimler ile yönetir. Bir emlak danışmanı, ulaştığı müşteri sayısı ile gelir artışı sağlamaktadır. Bu sebeple ne kadar çok müşteri o kadar çok gelir demektir. Bu sebeple emlak ofisleri tüm hedeflerini müşteriler üzerine kurmaktadır. 

 

Emlak Danışmanları Nasıl Müşteri Bulur?

1. Tanıtım emlak ofisleri için çok önemlidir. Geleneksel yöntemlerle ve interneti kullanarak tanıtım yapmak müşteri bulmak için en önemli aşamadır. İnternet üzerinden günümüzde popüler sosyal medyalar ön planda olmalıdır. Emlak alanında öne çıkan en önemli sosyal alan Facebook’dur. Bu alanda yapılan tanıtımlar önem taşımaktadır. Bunun yanında diğer mecralara reklam vermek de önemlidir. Ayrıca yüksek çözünürlüklü görseller ile Instagram uygulaması da müşteri çekmek için önem arz eder.

 2. Kişisel emlak web sitesi olması müşteri kitlesi ve marka tanıtımı açısından önemlidir. Bunun yanında bir blog sayfası da yarar sağlayacaktır.

3. Emlak danışmanları, her ne kadar bir çok bölgede görev yapmasa da tek bir bölgede hakimiyet sağlaması kalıcılık açısından önemlidir. Tek bir bölgede hakimiyet oldukça önemlidir. Hızlı tanınmayı sağlamaktadır.

 4. Müşteri portföyü oluşturulmalıdır.

 

Emlakçılıkta Müşteri Portföyü Nasıl Oluşturulur?

 Müşteri portföyü emlak danışmanlarının özel çalışmaları sonucu oluşturulmaktadır. Portföy için emlak danışmanının telefon rehberinde ki kişi sayısı fazla olmalıdır. Emlak danışmanı bu rehberdeki kişilerle iletişim kurabilmeli bu kişilere eğer emlak ihtiyaçları varsa yardımcı olabilmelidir. Danışman, Emlak ofisinin yer aldığı civardaki esnaflarla iyi iletişimler kurmalıdır. Bu önemlidir çünkü bu esnaflar sayesinde müşteri kazanımı sağlayabilir. Yeni açılan emlak ofisleri mutlaka açılış yapmalıdır. Bunun yanında tanıtıma önem vermelidir. Bu noktada el ilanları dahil önem arz etmektedir. Emlak danışmanları bu çalışmalar doğrultusunda bir müşteri portföyü oluşturabilmektedir.